Türkün Yapı Tes. Mal. San. Ve Tic. A.Ş.

Şirketimiz 1964 yılında Kemal Türkün Mümessillik Sanayi ve Ticaret Şirketi adı altında Bursa ve çevre illerdeki sanayi kuruluşlarının Elektrik, Mekanik Tesisat ve Yapı Malzemeleri ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuştur. 1979 yılında Türkün Yapı ve Tesisat Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi adıyla sermaye şirketine dönüşen firmamız, günümüzde ülke genelindeki çok sayıda sanayi kuruluşu ile birlikte sektöründeki bir çok ticaret ve taahhüt firmasının tedarikçisi durumundadır.

Siemens , Alarko ve Ytong firmalarının Türkiye’deki ilk yetkili satıcısı olan firmamız zaman içerisinde Philips, Federal Elektrik, Phoenix Contact, Gamak Motor, İzocam, Lupamat Kompresör gibi kendi konularında lider olan birçok firmanın yetkili satıcılığını da alarak çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olmuştur.
 
Şirket ortaklarının sahibi olduğu bir başka kuruluş olan Tan İnşaat Ltd. Şti. Bursa’da Siemens Kablo Fabrikası, Tofaş, Coats Türkiye, Sömez Filament,  gibi bir çok sanayi kuruluşunun inşaatını başarıyla tamamlamıştır.


Vizyonumuz:
Müşterilerimizin yalnızca tedarikçisi değil, aynı zamanda en iyi çözüm ortağıyız.


Misyonumuz:
Türkün A.Ş.'nin amacı müşterilerine ileri teknolojileri, yeni ürünleri ve hizmetleri en uygun fiyatla ve en kısa sürede ulaştırmak, müşterilerin beklentilerini en üst düzeyde karşılayarak birlikte büyümek, kazanırken aynı zamanda kazandırmaktır.


İlkelerimiz:
Her zaman birinci önceliğimiz dürüstlük ve adalettir. Tüm faaliyetlerimizde devletimize, müşterilerimize, ortaklarımıza ve çalışanlarımıza karşı daima dürüst ve adil davranırız. Bu sayede iştigal ettiğimiz tüm sektörlerde güvenilir ve saygın bir kurumsal kimliğe sahibiz.


Müşterilerimiz en değerli varlığımızdır. Çünkü başarımız ve kazancımız onların memnuniyetine bağlıdır. Sattığımız ürünler ve verdiğimiz hizmetler, müşterilerimizin ihtiyaçlarını uygun, hızlı ve etkin bir şekilde karşılamasını sağlar.


Ekip çalışması hedeflere ulaşmada en etkin yoldur. Hedeflerimizi çalışanlarımızla birlikte alır ve büyük bir kararlılık ve coşku ile bunları gerçekleştiririz. Rakiplerimizin önünde olmak için her zaman kendimizi aşmak zorunda olduğumuzu bilir, bunun için çalışırız. Çalışanlarımıza, güvene dayalı bir ortam sağlar, yukarıdan talimat vermek yerine kendi kararlarını uygulamaları için her türlü yetkiyi veririz. Çalışanlarımız, her yaptıkları iş ile meslektaşlarına örnek olurlar.


Yenilikçiliğimiz geleceğimizin teminatıdır. Sürekli yenilik düşüncelerimizle, sektörümüzdeki son gelişmeleri takip eder, yepyeni ürün ve hizmetler sunarak, müşterilerimize kazanç sağlarız. Çalışanlarımızı konularına uygun eğitim programlarına tabi tutarak çağdaş teknolojiyi ve yenilikleri takip etmelerini teşvik ederiz.


Öğrenme sürekli iyileşmenin anahtarıdır. Kendimizi, sektörün en iyileri ile karşılaştırırız. Her birimiz sürekli öğrenmek için çaba gösterir. Eleştiriyi ve açık konuşmayı içtenlikle karşılar ve destekleriz. Kendi yanlışlarımızdan da öğreniriz. Yeni fırsatları tanımlamakta ve bunları, çözümlerimize, organizasyonumuza ve davranışlarımıza uyarlamakta başkalarından daha hızlı davranırız. Sürekli öğrenim ve eğitimle çalışanlarımızın geleceğini garanti altına alırız.


Çok yönlü olmak avantajdır. Değişik sektörlerde çalışan bir şirket olarak edindiğimiz farklı tecrübelerin getirdiği avantajlardan yararlanırız. Bu, bulunduğumuz iş alanlarında en iyi takım olmamızı sağlar. Deneyim, düşünce ve davranışlarımızı ortak hedeflerimize erişmek için yönlendiririz. Çok yönlülük müşterilerimize kaliteli malzemeyi ve hizmeti daha uygun şartlarda vermemizi sağlar.